Weekly Update: 31 oktober

Antonie Bartels
Antonie Bartels
31 oktober 2025
Welkom bij onze wekelijkse update waarin wij u op de hoogte brengen van de laatste ontwikkelingen binnen de cryptomarkt.

Wat gebeurde er tussen 24 en 31 oktober?

  • De Amerikaanse Fed verlaagt de rente maar waarschuwt dat een verlaging in december niet zeker is, wat leidt tot volatiliteit in de cryptomarkt en terughoudendheid onder institutionele beleggers. Lees meer
  • Citi en Coinbase ontwikkelen een infrastructuur waarmee institutionele klanten fiat- en crypto-betalingen kunnen uitvoeren, waardoor de bank-crypto-kloof kleiner wordt. Lees meer
  • Altcoin-ETF’s worden genoteerd op de NYSE dankzij generieke lijstingsregels, waardoor institutionele beleggers nu ook eenvoudig SOL, LTC en HBAR kunnen verhandelen. Lees meer
  • Ondo realiseert de tokenisering van meer dan 100 Amerikaanse aandelen en ETF’s op de BNB Chain via PancakeSwap, wat de verdere integratie tussen beide markten verbetert. Lees meer

Markt corrigeert na voorzichtiger rentebeleid

De Federal Reserve verlaagde de beleidsrente met 25 basispunten naar een bandbreedte van 3,75 tot 4,00 procent en kondigde tegelijkertijd aan dat een volgende verlaging in december niet vanzelfsprekend is. Dit leidde voor de gehele financiële markt tot een correctie. 

Wel gaf de Fed aan te stoppen met het verkrappen van de balans, wat in de toekomst moet leiden tot meer liquiditeit in de markt. Dit brengt doorgaans positieve gevolgen met zich mee voor risicovollere beleggingen zoals aandelen en crypto. Vooralsnog wacht de markt af welke economische cijfers er de komende maand naar buiten komen, om zo verder in te schatten welk beleid er zal volgen. Momenteel gaat zo’n 70% van de markt nog steeds uit van een verdere renteverlaging.

Citi en Coinbase slaan handen ineen

Citigroup (Citi) en Coinbase Global hebben aangekondigd dat zij gezamenlijk infrastructuur gaan ontwikkelen voor digitale (crypto) betalingen, gericht op institutionele klanten van Citi. De eerste fase richt zich op fiat in- en uitbetalingen en de betalingsverwerking tussen traditioneel geld en crypto. Verdiepende plannen omvatten stablecoins en 24/7-afwikkelingsmogelijkheden. 

Voor institutionele partijen betekent dit dat de kloof tussen traditionele bankinfrastructuur en crypto-betalingen verder wordt gedicht. Dit is een belangrijke stap richting breed geaccepteerde crypto-betalingsoplossingen. 

Nieuwe altcoin-ETF’s debuteren op de NYSE

Voor het eerst zijn in de Verenigde Staten spot-ETF’s gelanceerd die niet alleen gericht zijn op Bitcoin of Ethereum, maar op altcoins zoals Solana, Litecoin en Hedera. De lancering vond plaats ondanks een gedeeltelijke stilstand bij de Amerikaanse toezichthouder, doordat nieuwe regels het mogelijk maken fondsen eenvoudiger te noteren zonder volledige goedkeuring vooraf. 

De initiële handelsvolumes zijn beperkt, maar de structurele capaciteit voor diversificatie via beursgenoteerde producten is hiermee aanzienlijk vergroot. Voor vermogensbeheerders betekent dit dat allocatie naar altcoins nu ook op gereguleerde wijze kan plaatsvinden, wat een belangrijke strategische verbreding betekent binnen institutionele crypto-portefeuilles.

Ondo tokeniseert Amerikaanse aandelen op BNB Chain

Ondo Finance heeft meer dan 100 Amerikaanse aandelen en ETF’s beschikbaar gemaakt als on-chain tokens op de BNB Chain, in samenwerking met de decentrale cryptobeurs PancakeSwap. Hiermee kunnen beleggers nu direct op de blockchain handelen in traditionele aandelen, met voordelen zoals 24/5-beschikbaarheid, transparantie en directe afwikkeling. 

Voor institutionele beleggers opent dit de deur naar hybride structuren waarin legacy-assets via DeFi-rails verhandeld kunnen worden. Deze ontwikkeling markeert een volgende stap in de convergentie van traditionele en crypto-markten, waarbij toegang tot kapitaalmarkten wordt gedecentraliseerd zonder in te leveren op schaalbaarheid of compliance.

Ander crypto nieuws

  • Polymarket bevestigt de lancering van een eigen token (‘POLY’) en kondigt een airdrop aan na herstart in de VS.
  • Western Union gaat een stablecoin uitrollen op het Solana-netwerk in samenwerking met Anchorage Digital.
  • Voormalig president Trump verleent gratie aan Binance-oprichter Changpeng Zhao (‘CZ’).

Ontvang onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van ontwikkelingen binnen de cryptomarkt.

SHARE THIS ARTICLE